cebit2016-111334-1600

Několik vět CeBIT2016, Hannover

Několik vět CeBIT2016, Hannover


CeBIT 2016 je za námi, tak jaké to bylo ptali se nás hned po příjezdu ?? Mělo to říz, asi jako nejlepší sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citrónem a vražená někomu do oka !

cebit2016-111334-1600

Ale zpět na zem, většina dojmů z podobných akcí je tak jako tak nepřenosná a je třeba to zažít na vlastní kůži, zkusme tedy alespoň pár vět osobního pohledu a na konci krátký video sestřih z osobního archivu.

Má to smysl, má to smysl!

To je to pocit, který si primárně odnáším, CeBIT je platforma, plná eventů, workshopů, seminářů, né pouze obyčejný veletrh a osobně si myslím, že to funguje a možná je to princip kam se měl transformovat brněnský Invex,  což se nakonec stalo ale už pod hlavičkou Invex Forum a zde možná trochu nesedí.

Co bylo a nebylo k vidění je na dlouho a nemá smysl dělat nějaký soupis, vemte to opěp pocitově a rámcově, silným tématem bylo pojetí a digitální transformace ekonomiky d!conomy, téma cloudu pocitově ustoupilo do pozadí, už je vnímán jako stabilní motor pro další rozvoj, prostě jen kolečko ve skládačce, v pořádku.

Virtuální realita, k vidění na nespočetně místech, ale pořádný “use case” aby člověk pohledal, uvidíme co s tím dále, bezpečnost(Business Security), je a bude nadále obrovské téma, IoT česky internet věcí, zde jsme umřeli, mnoho opakujících se řešení, podobně jako Communication&Networks, kromě etablovaných dodavatelů silná masa asiatů plných energie v kombinaci s naší “špatnou” a jejich “divnou” angličtinou občas komické, ale kdo chce hledá jak. ERP & HR Solutions, Marketing & Sales Solutions nemá smysl cokoliv říkat, chaos, změť, buzzwordy, lež i pravda, kdo se vyzná byl v nirváně.

Research & Innovation a Public Sector zajímavé haly, první zmíněná představovalo propojení výzkumu, nápadů ve spojení s byznysem, zapojení univerzit společné s podniky, výzkumná centra atd. a jejich projekty k vidění např. hologramy, čipy, robotika. Veřejný sektor to má složité, není to klasický model podnikání, může mít pomalou nebo i žádnou návratnost.

Poslední dvě témata co uvedu, Job&career, ano bere se to tady opravdu vážně, protože hlad po lidech je obrovský, velké téma, v podstatě jde o nábor s přednášky z praxe, dokonce i německá armáda zde rekrutovala, kolega to “málem” podepsal, ale zavčasu cukl, dostal strach z § 309, vlastizrada ;-).

cebit-2016-112413-budeswehr

Startup Stage(SCALE11), cca 350 projektů, mladí lidé, enrgie, na tuto halu to chce čas, musíte o tom přemýšlet, pochopit daný projekt a sám rozhodnout jestli to dává nějak smysl a chcete kontakt, osobně inspirující.


Závěrem,
hned po vstupu v hale 2 nás uzemnilo IBM, zabralo polovinu plochy, mají řešení snad na všechno, neustále inovují, v tom je gró věci, společnost které neinovuje je mrtvá.

Druhá polovina v hale 2 patřilo čínskému konzorciu Huawei, zmiňuji je zcela právem, protože když procházíte jejich všeobjímající portfolio tak Vám padne čelist, tihle “kluci” mašírují (nejen)Evropou a mají jasnou představu co chtějí, oni totiž chtějí všechno.

Rozhodně nelituji a děkuji za možnost navštívit CeBIT 2016, nabrali jsme spoustu kontaktů, opomenul jsem úplně zmínit servery, storage, bigdata, DigitalHealth, eCommerce, opensource téma, které se decentně prolínalo napříč nebo prezentace IT Indie a mnohé další, tak snad příště za rok na dalším CeBIT nebo možná už na podzim IFA Berlin. František Havel, MOJEservery.cz.

cebit2016-113338
IBM LinuxONE mainframe, škáluje horizontálně i vertikálně až na jeden milión kontejnerů Docker.
cebit2016-113247
IBM LinuxONE mainframe, škáluje horizontálně i vertikálně až na jeden milión kontejnerů Docker.

cebit2016-112951

http://www.cebit.de/en/exhibition/facts-figures/after-show-report/cebit-2016/

https://www.instagram.com/cebitde/

http://www.cebit.de/en/exhibition/media-library/