600px-Geocaching.svg

Projekt Geocaching slaví 15 let!

Projekt Geocaching slaví 15 let existence! V Česku je Geocaching velmi oblíbený, registrovaných jsou desetitisíce hráčů, celosvětově je položeno více jak 2 miliony schránek, jako jeden z hráčů oslavuji.

Zapojit se je tak snadné, geocaching můžete hrát kdykoliv a kdekoliv na světě, 3 kroky k zahájení dobrodružství!

1. Vytvoř si bezplatný účet.
Prozkoumej, najdi a zaloguj kešky kdekoliv na světě. Pomocí prémiového členství získáš přístup k řadě užitečných nástrojů.

2. Najdi kešku.
Pomocí webu geocaching.com nebo prostřednictvím volně dostupné mobilní aplikace pro iPhone a Android jednoduše vybereš kešku a necháš se navigat až k ní.

3. Sdílej své nadšení s ostatními.
Když kešku najdeš, zapiš do jejího logbooku datum nálezu a svoji přezdívku. Schránku zpět pečlivě ukryj přesně tak, jak původně byla. Nezapomeň se se svým nálezem pochlubit přátelům.

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice (v systému WGS 84).

Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache (listing) jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen.

https://www.geocaching.com

František Havel