vivaldi-browser-blog-head

Internetový prohlížeč Vivaldi Technical Preview 4

Vivaldi Technical Preview 4 je zde!

Společnost Vivaldi Technologies v čele se šéfem Johnem Tezchnerem (v minulosti generální ředitel Opery) pracuje na vývoji nového prohlížečí s jádrem Blink, nápadně kopíruje rysy původní Opery (od roku ~2013 utlumený vývoj, spíše ukončený), zkratky, gesta myší, poznámky, synchronizace, tab stacking, speedials, boční panel jako u staré Opery, konfigurace UI, atd., atd, plánuje se integrace email-klienta a podpora novým webových technologií na které už stará Opera nedosáhla (pozn. starou verzi Opera prohlížeče dodnes používa ~ 20M uživatelů, nenašli náhradu).

Vivaldi prochází masivním vývojem, uvolňuje se v tzv. technical preview (mezi nimi jsou tzv. weekly snapshots), první uvolnění proběhlo na začátku roku 2015, aktuálně dnes vyšlo TP4, osobně koketuji s Vivaldi od TP3.

Rychle probíhající vývoj není pro každého a je znát, prohlížeč se mění pod rukama, nové vlastnosti se objevují, staré mohou zmizet, prostě bouřlivý vývoj, mějte to na paměti než začnete hřímat.

Osobně se mi velmi zamlouvá podoba UI, zřejmě proto, že jsem starou Operu miloval, podpora pro operační systémy Linux, Windows, Mac, plánuje se mobilní verze, aktuálně používám nativní 64bit verzi.

Co je nového v technical preview 4?

Jak vypadá Vivaldi prohlížeč?

vivaldi-browser-TP4_1 vivaldi-browser-TP4_2 vivaldi-browser-TP4_3 vivaldi-browser-TP4_4 vivaldi-browser-TP4_5 vivaldi-browser-TP4_6

Dejte Vivaldi šanci!

Otestujte, používejte, reportujte nalezené chyby → Vivaldi Bug Report, staňte se součástí nové komunity https://vivaldi.net.

František Havel, MOJEservery.cz