android-sysadmin-tools-1-blog_header_2017

Android-sysadmin-tools: Nástroje systém administrátora #1

Android sysadmin-tools ?
Krátce o nástrojích ze života sysadmina.

Nástroje systém administrátora pro Android


Co není v hlavě, musím být v nohách říká klasické pravidlo ! Systém admin je však tvor od přírody líný a proto šetří své podrážky jak to jen jde a pokud může, tak má ve svém kapesním “android stopaři” pár více či méně šikovných “švýcarských nožů”.

Následující minisérie s předem nedefinovaným počtem dílů ukazuje pár užitečným nástrojů, začněme však od konce, ty provařené (ssh klienti, rdp, vnc, nmap, cidr calc, atd.) jsou důvěrně známe a nebudeme nosit sovy do athén.

Sysadmin Tools

Odkaz Google Play.

Kromě základních informací o síti umí šikovné výpočty pro bezdrátové spoje, úbytek napětí na kabelu podle průřezu, nějaké ty převody, CHMOD, kontrolu IP blacklistů na spam, rychlé a jednoduché, bez reklam.

android-sysadmin-tools-1_2017 android-sysadmin-tools-2_2017 android-sysadmin-tools-3_2017


ElectroDroid

Odkaz Google Play.

Výpočty pro elektroniku, odpory a značení, výpočty filtrů, děliče napětí, rezonance/reaktance, úbytky napětí, výpočty výkonu, pinouty konektorů, hromada tabulek, šikovná aplikace, integrovaná reklama.

android-electrodroid-tools-1_2017android-electrodroid-tools-2_2017android-electrodroid-tools-3_2017
android-electrodroid-tools-4_2017

BlueTerm

Odkaz Google Play.

BlueTerm (bluetooth terminal) je emulátor terminálu přes bluetooth spojení, součástí standartu bluetooth je protokol RFCOMM, který poskytuje emulovanou sériovou linku přes bezdrátové rozhraní, BlueTerm dovoluje stejně jako např. nástroje Putty/Minicom posílat přes sériovou linku data, což se velmi hodí v situaci kdy řešíte např. implementaci bluetooth na Arduino přes modul HC-06 a testujete funkcionalitu než začnete psát nativní aplikaci pro Android.

Zdrojové kódy: http://pymasde.es/blueterm/

android-blueterm-tools-1_2017android-blueterm-tools-2_2017android-blueterm-tools-3_2017 


he.net – Network Tools

Odkaz Google Play.

Síťové nástroje od Hurricane Electric. Informace o rozhraní, ARP, NDP, DNS lookup, IP calc, Iperf, MAC vendor lookup, ping, traceroute, whois …, bez reklam.

android-HEnet-tools-1_2017android-HEnet-tools-2_2017


A to je vše, užívejte moudře, děkujeme MOJEservery.cz.